Divertisment

Un festival din Cluj, în top 10 cele mai bune festivaluri ale verii

  
  





Publicația britanică Mirror a realizat un clasament al celor mai bune 10 festivaluri din această vară, top în care se regăsește și un festival din Cluj.

Mai exact este vorba despre Electric Castle, desfășurat la jumătatea lunii iulie, la Palatul Banffy, din Bonțida, care se clasează pe locul 8.

Organizat în finalul dramatic al castelului Banff, din secoulul al 15-lea, din Cluj, Transilvania, acest festival unic are atmosferă din plin”, spun jurnaliștii britanici.

Primul loc în clasament este ocupat de festivalul Sziget, din Budapeste, acesta fiind urmat de Green Man (Țara Galilor) și Northside (Danemarca).

Iată care sunt cele mai bune 10 festivaluri din această vară, conform Mirror:

1. Sziget Festival , Ungaria, August 9-16

2. Green Man , Țara Galilor, August 17-20

3. Northside , Danemarca, Iunie 9-11

4. Isle of MTV Malta , Valletta, Iunie 27

5. Isle of Wight , Marea Britanie Iunie 8-11

6. Bilbao BBK Live , Spania, Iulie 6-8

7. Sea Dance Festival , Muntenegru, Iulie 13-15

8. Electric Castle, Romania, Iulie 12-16

9. Bestival , Dorset Septembrie 7-10

10. Latitude , Suffolk Iulie 13-16

Stiri de Cluj 600x90px.jpg
18-5-2017, 17:25
55 vizualizări
3 comentarii
bociac19-5-2017, 7:28
Bine ca macar e la Bontida si nu pe pietonale, oare de ce nu se fac si alte adunaturi de astea in rural ori macar la Pata Rat, Faget, Hoia? Lasati Clujul in pace, fa un festival la Rachitele sa se bucure si aia , lasa-ne sa respiram cat mai putem intre IT-isti si studenti impertinenti!
Bocanc18-5-2017, 19:14
Din nou Boc undercover, sa prosteasca el alegatorii care pun imediat botul cand plimba el gastele aduse din Rachitele... Marele adulat a mai implementat el o capodopera iar anusurile de clujeni au si cazut pe spate! Bai g.ozerilor care il adulati pe pitic voi nici macar nu cunoasteti orasul, sinteti aterizati pe "aciliea" din vagauna soldoveana, ati stat 10 zile cu dejetu-n gura dupa ce la-ti scos din fund, sa admirati electrica si otobuzele, vitrinile, oamenii multi pe strada si ambutelajele, create tot de idiotul pitic. Chisam-as pe nasul vost, v-a place boc, v-a place pisientru, ha?
Te-n gatu m.....18-5-2017, 20:50
Ce legatura are una cu alta ?
Idiotii ca tine ar trebui mangaiati la c0aie cu o perie de sarma.
Fac pariu ca te-a abuzat ceva unchi in copilarie.
P.S. - Am auzit-o pe ma-ta strigand ... a zis ca iti e gata vana de supa.