Divertisment

Record de spectatori la Sala Polivalentă, la concertul lui Sting! Peste 10.000 de persoane au participat VIDEO

  





Celebrul artist britanic Sting a susținut, marți seară, primul său concert de la Cluj-Napoca, la Sala Polivalentă.

Evenimentul a fost un succes major, biletele pentru concert fiind epuizate destul de rapid.

De asemenea, s-a înregistrat și un record de spectatori în Sala Polivalentă, primarul Emil Boc anunțând că au fost peste 10.500 de oameni.

Sting i-a încântat pe clujeni atât cu hituri proprii, precum ”Englishman in New York”, dar și cu piese ale trupei ”The Police”, a cărui solist a fost, precum ”Every Breath You Take” sau ”Roxanne”.

18-10-2017, 10:10
54 vizualizări
9 comentarii
ana19-10-2017, 10:15
A fost magnific Sting, ma bucur enorm ca l-am vazut live !!!!!
cob19-10-2017, 11:01
Vezi mai taranco ca ai glod intre degetele de la picioare, iar lui tac-tu nu i sa-u inmuiat bataturile de la opinci, ati venit la oras, lumpenilor, stava-ar bonul de masa in gat!Dar nu-i nimic, taranul cosas din Rachitele o sa-ti gaseasca si tie un loc caldut la primarie asa cum le-a gasit tuturor consatenilor...
Fanel19-10-2017, 11:20
sat-i fie rusine, mai acesta, tov Boc l-a chiemat pe acest Sting aicia sa ne arete decadenta capitalismului, sa vada poporul unde ajunge daca nu are o palma de pamant si sa-l cultive si sa se bucure de roadele acestuia, ca daca ar fi mai multi si sia-r pune pamanturile la un loc ar fi bine, CAPur-i si Gostate sa aiba lumea poame si farina si malai nu ca acum ca toate is din Germanii si Austria pline de pesta porcina si alte boli canceroase. Noi astia ce neor angajat la primarie suntem oameni de bine care vom scoate masini din oras sa nu fie polutie ca in capitalism si zone verzi cu voie buna si afara cu Kauflande si alte exploatari de oameni si produse cu pesticide si pui cu hermoni.
Oda Moc anului19-10-2017, 4:23
V-a pacalit Boc si de data asta:

Ras in soare argintii
Macarale in zori de zi
Suie agale
Pe albastrele carari
Macarale suie in zari

O macara incetinel
Mi-a adus un biletel
Il prind iute si-l citesc
"Spor la lucru
Si te iubesc
Aha18-10-2017, 20:02
Ai avut invitație, Horica?
Fanel18-10-2017, 16:20
Multumim din inima iubitului nostru primar, Boc Emil pentru aceasta reusita, de asemena si colectivului din conducerea CTP care ne-a ajutat sa ajungem acasa tarziu in noapte, in conditiuni civilizate si pe bani putini! Sa ne traiti !
anonim18-10-2017, 15:15
Cine-i si fraieru' asta
ooo ce tare vine nu stiu ce c**** din Anglia sa cante pe plaiurile mioritice si suntem super prosti de incantati
mihai18-10-2017, 16:58
nu ca ai merita vreo explicatie, dar "fraieru' asta" este STING. daca nu stii cine e STING, atunci s*** pula.
clujean18-10-2017, 18:10
anonimule, te-ai nascut si o sa mori un anonim. Trist.