Image 1 of 15

Divertisment

Copilul sirenă sau vițelul cu două capete, expuși la Muzeul de Zoologie din Cluj de Halloween - FOTO ȘOCANT

0
Distribuie
  
0
  
  
  



 

Daca Halloween-ul aduce petreceri in toate cluburile si costumatiile cat mai șocante sunt la ordinea zilei, Muzeul de Zoologie din Cluj-Napoca, a gazduit miercuri seara o expozitie mai putin obisnuita.

 

Expozitia cu tema, "Intre mit si adevara", a prezentat pentru publicul prezent, cazuri foarte rare de diformități atât la om, cât și la animale.



Copilul sirena, vițelul cu două capete, copilul cu buza de iepure sau chiar si un ”ciclop” au fost cateva dintre exponatele care au adus mase de tineri curiosi sa le vadă.

1-11-2012, 0:08
339 vizualizări
3 comentarii
D1-11-2012, 10:58
Acest muzeu ar trebui sa fie unul dintre cele mai importante obiective turistice din oras. Eu am vazut americani care ar veni la Cluj doar pentru acest muzeu.
jeni1-11-2012, 10:27
pacat ca nu are nimeni grija de muzeul acesta, cred ca e cel mai neingrijit, plin de praj, exponatele vai de mama lor...pacat, imi aduc aminte cat era de frumos in copilarie, acuma 2 ani cand l-am vizitat am ramas extrem de rau impresionata, restul muzeelor sunt ingrijite, curate, de ce muzeul de zoologie nu e asa?
bile1-11-2012, 9:26
peleul lui terente nu l-au expozat?