Image 1 of 3

Divertisment

Actorul Bogdan Bob Radulescu, despre românii ce vin acasă din străinătate: Mnezeii vostri de râme needucate

  



 

Actorul clujean Bogdan Bob Radulescu, cel care a mai avut reacții vehemente și împotriva Bisericii, îi atacă acum foarte dur pe românii ce lucrează ”afară” și se întorc în vacanță din străinătate. 

 

Bob Rădulescu a avut un incident în trafic cu șoferul unui BMW cu numere străine, care depășea coloana ca și când drumul era al lui. În străinătate, cu siguranță a respectat toate regulile de circulație, acesta fiind un sindrom de care suferă șoferii români după ce trec granița. 

 

Enervat, actorul a lansat un atac virulent pe Facebook

 

Sa va ferească sfântu' de viermii cocalari români cu bemweu de ghiolban, intorsi acasa in concediu ca sa ne arate ca numa' fraierii romani si saraci ramasi in țară stau in coloana, ei depasesc si pe continua si pe dreapta si zeci de masini oprite pe drum national pentru ca ei conteaza, ei au dreptate, ei se grabesc, ei se descurca.

 

Daca astia sunt cei 3 milioane de romani plecati din tara, atunci dusi sa fie in pizdele ma-mii lor de câcați si sa stea in strainatate pana le putrezesc hoiturile dă jmekeri acolo.

 

PS. Rambo asta inmaieuat e tovarashu' lu' spaniolu', o coborat din Focusu' lui de Hunedoara sa ma intrebe cine pula lui sunt eu sa le fac poze si sa urlu la ei ca depasesc coloane?!?!

 

Mnezeii vostri de râme needucate care ne faceti sa ne coboram la nivelul vostru de nevertebrate si tot voi ne bateti cu experienta...”, a scris Bob Rădulescu.

 

 

Realizând că a jignit 3 milioane de oameni, unii muncind cinstit în afară, actorul clujean a mai îndulcit tonul: ”LATER EDIT. Printre cele 3 milioane de romani plecati am si neamuri faine si fosti colegi si prieteni buni. Au fost, sunt si vor fi oameni cu educatie si caracter. NU TOTI romanii plecati sunt ca asta de mai sus. Certitudinea o am din faptul ca in timpul blocajelor de ieri ne-a mai depasit un logan de Brasov, o dubita de Alba si un X3 de Satu Mare care depasea mai rau decat bmwul si pe care l-am si reclamat la politie. In Teius l-a oprit un echipaj, iar in Aiud ne-a depasit iarasi...pe trotuar. Doar ca aia s-au fofilat ca sobolanii, astia din poze au stat la scandal. Eroi, deh...”.

 

Bogdan Bob Radulescu a mai avut reacții extrem de virulente în trecut, cum ar fi cea împotriva bisericii. Acest lucru l-a costat un scaun de deputat. El a fost propusde USR pentru a candida la alegerile din 2016, dar a fost retras în urma presiunii publice.

iulius 600x90.jpg
11-8-2017, 16:10
103 vizualizări
32 comentarii
cineva13-8-2017, 16:21
mai avem putin si tot escu vom scoate afara din oras
FEK13-8-2017, 15:26
Bob asta e o fecala umana ,mancator de rhat sorosits , reactiile sale nu ma mira.
bobescu14-8-2017, 11:40
Are reactii de nazist imputit. Da, e manacator de rahat sorosist. Da e un exponent al generatiei de spalati pe creier care imprastie ura si venin peste tot ce nu e in conformitate cu standardele lor de primate zombilitice. Dar pentru ca se adreseaza cu un limbaj de corturar, si-a gasit multi adepti si adulatori. Am ajuns in situatia ca niste actorasi care impersoneaza tzigani, alti actorasi care se arunca intre nationalisti ca sa apere libertatile LGBT si actorasi care canta ode despre Vama Veche sa ne dea lectii despre cum sa ne traim viata si cu cine sa votam. Trebuia sa ramana dracului la meseria lui de actor si sa si-o faca ca lumea, dar nah... nu-ti poti lua masini de fitze din salarul de actor. Mai bine urli niste sloganuri si te bagi in seama ca sa scoti un leu
ASD13-8-2017, 12:55
Cate generatii are baiatul asta la Cluj ca astia cu "escu" nu sunt ardeleni la origini..?!!
Kkk12-8-2017, 21:40
Probabil ca si Bob Radulescu e actor cum sunt eu frizer:)))) imi amintesc o seara in timpul protestelor Rosia Montana....in spatele meu clicoteli si rasete care se transforma in lozinci anti huvernamentale, mistocareala, cuvinte obscene....din curiozitate ma intorc sa vad cine sunt urangutani...surpriza era "Boby" cu alt vertebrat putin "euforic" cu doua "domnisoare "....ce sa spun, "Boby" era cel mai barbat dintre femei;)))) Deci "Boby", fa un pipi si taci!!###
Cernic12-8-2017, 19:04
Tare nemernic trebuie sa fii sa iti lasi frustrarile in modul asta.
Pe 14 iunie ma aflam pe drum dinspre Oradea spre Cluj. Sa va spun citi nemernici localnici cu tot soiul de masini depaseau coloana de masini si camioane dupa care cerseau cu ochii buclucati de frica un loc de intrare?
Asa ca mai pulelor, inainte de a da vina pe cei care traiesc in strainatate si mai vin cu un BMW in tara, mai invatati regulile de circulatie europene nu cele din Bangladesh
PROSTI SINTETI12-8-2017, 17:24
ii faceti jocul, ce prosti sinteti clujenii, bobu isi face reclama personala cu hater-isme si pe seama unor "scandaluri" trase de par
Maria12-8-2017, 14:58
Cine nu este educat cu cei 7 ani de acasa nu conteaza ca sunt in strainatate comportamentul este asa cum au invatat prima sa mearga afara si eu sunt afara de 7 ani am cei 7 ani de acasa
Dan12-8-2017, 14:23
Asa este, are dreptate acest om! Sa vedeti cum ocupa locurile de parcare platite, cu cata nonsalanta isi proptesc masinile la intrari in bloc. Cat sunt de agramati in exprimare! Astia muncesc de se capiaza acolo, vin acasa si isi etaleaza frustrarile. Sunt si oameni normali printre ei, putini de tot. orice gloaba care munceste dincolo in 2 ani se schimba, uita bunul simt, uita limba, uita de unde a plecat.
clujean12-8-2017, 20:56
exact asa!
Eu13-8-2017, 10:41
Poate te-ai purtat tu bine cu ei inainte, ca sa nu te rasplateasca astfel; poate a avut loc de MUNCA, inafara de pilaraiele voastre, si de domnisoarele voastre din alte judete! Ia-mi ip-ul, pune in miscare un instreg sir de cunostinte si pile, ca sa ma distrugi! Cam asa va vad ei pe voi, care nu ii lasati pe altii, care nu se baga in viata voastra sa traiasca!!!
Hahaha12-8-2017, 7:40
Ce fata de " sofer" pe roaba are santieristul in maieu :)))
TotEu12-8-2017, 1:25
Da-le-n gura Bogdane! Niste paduchi si ciorditori de Spania! In Romanica nu-i angaja nimeni si s-au dus sa fure in occident ca sa stranga de o "coaja"! Niste jeguri!
Mihai11-8-2017, 21:44
Care actor??? Eventual pacalici... de ce nu s-a legat pana acuma si de vreun concetatean de pe aici , ca sunt sigur ca nu e prima data cand vede asa ceva in trafic si nu numai la masini venite de pe-afara...hai ne lasi ?! A vrut mascariciul putina atentie si cam atat.
dan11-8-2017, 23:40
caravana trece acuma,dar pan la urma caravana va intra la intra la apa,cu Boc cu tot,cu drogati cu tot:)
@dan12-8-2017, 12:02
total de acord!
Stefan11-8-2017, 21:08
Anonimul ăsta, face ce fac toţi anonimii dornici de publicitate: înjură, rage, behăie, jigneşte etc. Astfel, mas-media îl ia în seamă.
iris11-8-2017, 20:52
Un fraier din Iris crescut pritre tigani...
poov11-8-2017, 20:27
Problema cu astia care se intorc e ca atunci cand trec granita devin civilizati, cand vin in RO se poarta ca ultimii tarani, ca acum "s-au ajuns"!

Nici asta nu imi e simpatic, incearca sa atraga atentie prin orice! Daca tot dai o lectie macar da tu exemplu ca nu esti un cioban, dar injurand esti exact ca ei
ro11-8-2017, 19:15
Actorul cocalar!!bei pista asa te-ai gandit tu?sa bagi 3 milioane de romani,in aceasi ciorba cu un maioist cocalar,te-ai gandit ca si acesti 3 milioane de cocalari muncesc pt Romania?esti un nimeni ca actor si faci nazuri,injuri ca un porc,esti o vita needucata,un bou fara coaie,fac pariu cocalare ca 80% dintre noi cei plecati stim sa respectam oamenii,asa ca ai grija cu comenturile si injuraturile de strehaia,poate cocalarul maiouist a stat trei luni,si hopa astepti civilizare,nu uita un bun cetatean e om oriunde se afla,dar Tu esti o pramatie oriunde pasesti.
@ro11-8-2017, 23:39
Strainule, mai multa valoare adaugata ati aduce voi cei 3 mil de romani de afara daca ati lucra in tara si ati plati impozite in tara decat sa trimiti bani acasa, fiindca la asta cred ca te referi cand ai zis ca muncesti pt Romania. 80% dintre voi lucrati pe meserii necalificate, si renuntati la stima de sine acceptand meserii josnice pt statutul cu care ati plecat din tara (unii dintre voi). Daca pleci din tara muncit necalif in constructii si te angajezi la fel oriunde pe 2000 euro, bravo, sau medic la medic. Dar cand vad ca multi ingineri, economisti parasesc tara si se angajeaza spalatori de vase sau de babe la c** ma oftic foarte tare. Va bateti joc de voi pt cativa bani in.plus. Cat despre civilizatie, rasa umana e aceeasi indiferent ca se numeste roman, neamt sau francez. In occident esti civilizat ca sunt amenzile uriase. In schimb cand vi aici recuperezi meltenismul.
ro12-8-2017, 8:39
Ei uite ca gresesti enorm uriasule!!!eu nu sunt strain,eu nu sunt necalificat,eu nu sunt cocalar,am muncit pt tara mea pe gratis,am pierdut bani multi, ca cica legea insolventei,am pierdut timp,nervi,stres pt un c**** de apartament,ei stimate concetatean locuiesti tu cu mult drag in tara cu legile doar pentru hoti,am inceput sa muncesc in strainatate o luna,ceia ce mi-a permis un credit pt o casa ,mai ieftin ca si-o chirie,ei asa ca traiesc :civilizat,onest,respect legile ,imi place sa respect legile,si am reusit sa-mi intemeiez o familie,visul orcarui om cu mintea sanatoasa.Logic daca cei trei milioane de Romani ,nu ar investi in Romania ,eu cred ca ar scadea putin economia,si eu as dori sa ma intorc maine acasa,dar astept sa gasesc puscariile pline de cei ce au distrus Romania,massmedia e zilnic improscata cu :delapidari,crime,violuri,furturi,golanii,coruptie la nivel inalt etc,Boureanu gunoiul politician chiar ieri a iesit de la parnaie,pt ultraj,de eram eu ??a faceam 3 ani sigur,gunoiul e sifonat dupa 2 luni,in regim de hotel...asa ca nu acuza tu pe spalatorii de wc,pe necalificatii,pe cocalarii pt ca nu sti ce gandesc si ce au realizat,noi nu am ,,parasit,, Romania dar politicienii Romaniei ne-au parasit ,nu numai pe noi,ci pe tot ceea ce inseamna cetatean civil...cu stima multe salutari.
@ro12-8-2017, 12:31
orice om normal la cap face ce vrea el,unii mai vor sa aiba o meserie,nu sa-si intemeieze "familie" si apoi vai s-amar de capul lui,sta capra la serviciu in fata sefilor.
alt @ro13-8-2017, 10:16
Stimabile, poate ca nu esti necalificat si cocalar, dar agramat esti cu siguranta :"ceia ce", "orcarui", "nu sti". Doua chestii: 1. Nu ai muncit pentru tara ta "pe gratis". Ai fost platit. 2. Cum spunea celalalt @ro: acum nu mai muncesti pentru Romania. Punct.
PRUTEANU13-8-2017, 23:12
Poti te rog sa ma inveti,cum se scrie mata?
gaby11-8-2017, 19:02
doamne feri cum arata ala in maiou,poti avea oricat de multi ban daca te imbraci ca un cocalar
asd11-8-2017, 19:03
acum sunt sub curul lui Boc,nu deranjati va rog!
wergf11-8-2017, 17:50
Chiar daca inainte sa plece dincolo era om de treaba si respectuos, cum a intreprins activitati lucrative dincolo, romanului i se schimba total comportamentul. Devine superior celor care stau in Romania si au servici aici. Superioritatea asta trebuie sa si-o arate prin masini cumparate de la dezmembrari de acolo dar cu sigla marcii cocalarilor sau cu masini luate in leasing pentru care apoi platesc jumate din castigul pe care il au de la munca mizera pe care o presteaza acolo.
Niste imputiti si gunoaie carora ar trebui sa li se retraga cetatenia si sa li se puna viza platita ca sa mai poata intra in Romania.
Geo11-8-2017, 23:48
Ei sunt smecheri, boss, am intalnit la service un cocalar cu un ML ultimul model dar care a tras o fuga in tara, din Georrmania! pt ca i s-a defectat ceva la partea electrica, iar in Germania il.costa 1000 euro reparatia, asa cu 500 euro.s-a inchis cu tot cu combustibil. Sau smecherii care vin in august ca sa mearga la stomatolog ca "afara" e scump. Pe celebrul principiu "Ori suntem golani, ori nu mai suntem", as zice, Ori sunteti smecheri pana la final ori dati dovada de cocalarism.
lotzi11-8-2017, 17:03
ai dreptate Bogdane. astia sunt "muncitorii" si "inteligentii" nostri plecati si la care vrem sa-i ajutam cu euroi sa se-ntoarca acasa. acolo spala buzi si curata c...acatul la vaci, iar cand vin in tara sunt mari smecheri
dan11-8-2017, 17:46
caravana trece acuma,dar pan la urma caravana va intra la intra la apa,cu Boc cu tot,cu drogati cu tot:)
afgsdhgd@sdhgsd.ro11-8-2017, 16:47
S-a gasit cine sa faca morala :)))) tipul asta nu ar recunoaste o calamitate nici daca s-ar insura cu una. Poate se gaseste careva sa ii trateze boala gratis.